utorok 12. júna 2012

Okuliare vs. Šošovky

Problémy so zrakom si nevyberáme a bohužiaľ sú tu. No nemali by nás brzdiť v tom čo máme radi. Nechať sa obmedzovať nedostatkami je hlúpe a žiadnu cenu to nemôžme pripustiť! :)

Šošovka: veľa ľudí má averziu voči šošovkám. Myslia si, že je to celkom nehygienické a nepríjemné. No to vždy tak nie je. Každý má určitú citlivosť oka, no zväčša je to len nezvyk, ktorý po pár dňoch prejde. Ako so všetkým aj tu platia pravidlá, ktoré keď dodržujeme nie je žiadny problém. Tým najdôležitejším je hygiena. Nikdy na šošovky nepoužívame obyčajnú vodu ani nič podobné. Vhodné sú špeciálne roztoky ktoré sú bežne dostať v lekárniach ale aj drogériach. Šošovky sa uskladňujú v praktickom púzdre, ktoré je vždy zabalené spolu s roztokom. Ďalej je veľmi dôležitá manipulácia so šošovkami. To sa jednoducho treba naučiť. No nie je na tom nič zložité. (: u lekárky alebo v optike zameranej aj na šošovky vám určite dajú praktické rady. Nevýhodou je možno cena, ktorá záleží na typu šošovky, jej výdrži, a samozrejme vašej zrakovej vade. Či sú šošovky vidieť? Nie, bežný človek, ktorý s nimi neprichádza do styku si nič nevšimne až kým ho neupozorníte.Okuliare: naše staré známe (: Sú vhodné hlavne tam kde sú oči moc citlivé na šošovky. A tiež ak vaša vada nie je až taká veľká, a  nie ste na okuliare odkázaný stále.. v tom to môže byť problém. Napríklad pri športe. Je celkom nepríjemné mať na nose okuliare, ktoré stále padajú. Alebo si ich stále nasadzovať a dávať dolu.. 


Čo by ste uprednostnili? (:
Je to už pár rokov, čo používam šošovky. A nemôžem protestovať. Sú skvelé. Zvyk a prax mám, takže nie je žiadny problém.


4 komentáre:

 1. čočky nosím už nějaký rok. brejle jenom doma o víkendech a vyjít v nich ven? nikdy! každopádně jednou mi to laser určitě spraví.)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já naštěstí ani jedno nepotřebuji, ale jsem určitě zastáncem čoček, mě se prostě brýle nelíbí :(

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hello excellent entries with good images,
  have a magnificent space, if you like poetry I invite you to my space with poems full of emotion, have a nice day.
  greetings.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článek :)  http://sakfashion.blogspot.cz/ (giveaway)

  OdpovedaťOdstrániť